نوشته شده توسط : امین

پالت چوبی یک انتخاب سنتی می باشد اما با پیشرفت صنعت پلاستیک در ایران و جهان پالت پلاستیکی دست دوم هم به عرصه حمل و نقل کالا وارد شد و یک انتخاب قابل قبول می باشد.

در مقایسه پالت چوبی و پالت پلاستیکی دست دوم  خرابی کمتری نسبت به پالت چوبی دارد و جراحات کمتری به کارگران وارد می کند و همچنین طول عمر بالاتری دارند اما بعضی از شرکتها هنوز به این فواید نرسیده اند و مقداری زمان می برد تا متوجه شوند که استفاده از پالت پلاستیکی نوعی سرمایه گذاری است.

اگرچه پالت پلاستیکی دست دوم  گرانتر از پالت چوبی می باشد اما آن ها مستحکم تر با دوام تر و سبکتر از پالت چوبی میباشند همچنین آن ها دافع آب (ضد آب ) مقاوم در برابر آتش وتجدید پذیر می باشند.

همچنین آنها به دلیل عدم شکستگی و نداشتن میخ و چوب شکسته صدمات کمتری در انبارهای کالا به محصولات و کارگران وارد می کنند .

همچنین پالت پلاستیکی دست دوم  به دلیل اینکه می توان اسم شرکت ها را روی آن حک کرد و رنگ آن را نیز تغییر داد کمک شایانی در زنجیره تامین و پخش در تمام دنیا نموده است .

همچنین یکی از مزایای دیگر پالت پلاستیکی دست دوم  این است که حافظ محیط زیست می باشد و مانع قطع درختان می شود که برای ساخت پالت چوبی به کار می رود.:: بازدید از این مطلب : 125
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 10 مرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین

حشره ماده از جاهای کثیف و آلوده خیلی خوشش می آید. معمولا در درزها یا محل وصل شدن تخته پالت به همدیگر تخم میگذارند در چایی که همیشه پر از گرد خاک است. بهار و اوایل تابستان وقتی است که باید گوش به زنگ بود. چون همان وقتایی است که این حشرات موذی تخم ریزی می کنند. مهم ترین کاری که میشود کرد تمیز نگهداشتن پالت های چوبی و یا گندزدایی باکس پالت پلاستیکی است. اگر مقدار حشره زیاد باشد و مبارزه جدی تری بخواهد باید به نیروی کمکی متوسل شد.نیروی کمکی همان کارشناسی سمپاشی و یا شرکتهای گندزدایی پالت است که از عهده تار و مار کردن حشره ها به خوبی بر می آید و نسل آنها را منقرض می کند.می گویند این حشرات مخصوص چوب که از خانواده سوسک ها هستند عمر یک ساله دارند اما نوزاد آنها می توانند چندین سال لای درز باکس پالت پلاستیکی پنهان بمانند و متاسفانه همان موجود خبیث تازه از تخم در آمده است که پالت را از بین می برد.پالت چوبی را باید از شر چهار حشره خرابکار و مزاحم نجات داد.

گرما و تاثیر ان بر روی باکس پالت پلاستیکی

برای پیشگیری از صدمه دیدن باکس پالت پلاستیکی بهتر است درجه حرارت محیط را کم کم اضافه کنید تا ظرف یک هفته به تدریج به درجه مطلوب برسد. مهمتر اینکه رطوبت محیط را زیاد کنید. رطوبت محیط اگر بین 50 تا 65 درصد باشد خیلی خوب است. در ضمن پالتها را نباید نزدیک به در یا پنجره که مرتب باز و بسته می شود قرار بدهید. *نهوا مراقبت از پالت گرمای مطبوع دشمن پالت های چوبی است.اگر به پالت های چوبی به موقع رسیدگی نکنید بعد از مدتی شبیه به کندوی زنبور عسل می شوند.پس احتیاج به قوای کمکی دارد تا سالم بماند به این ترتیب پالتهای چوبی که ممکن است در شرایط طبیعی قرن ها دوام بیاورند در مدت نسبتا کوتاهی آسیب می بینند و اگر به آنها رسیدگی نشودغیر قابل استفاده می شوند.

اما بهترین روش برای گندزدایی باکس پالت پلاستیکی استفاده از گازی به نام متیل بروماید میباشد که پالتها را ضدعفونی میکند، تمامی شرکتهایی که کار ضدعفونی و گندزدائی پالت را انجام میدهند باید دارای گواهی گندزدائی از اداره بهداشت را داشته باشند.:: بازدید از این مطلب : 111
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 2 مرداد 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین

با استفاده از پالت پلاستیکی میتوان بار را از تولید کننده به راحتی بدست خرده فروش ها رساند و بین مغازه ها توضیع کرد چون با استفاده از پالت پلاستیکی دیگر نیازی نیست بعد از تخلیه بار آن را بر روی پالت دیگری برای جابجای و حمل و نقل قرار بگیرد. در واقع با بکار گیری از پالت پلاستیکی نیاز استفاده از حمل و نقل دستی از بین رفته است همچنین برای جابجایی بار با پالت پلاستیکی دیگر نیازی نیست انرژی و هزینه زیاد صرف کنیم.

شرکت ایران پلاستیک پالت در زمینه تولید و عرضه:  پالت پلاستیکی ، پالت پلاستیکی دست دوم و باکس پالت پلاستیکی  فعالیت میکند

می توان گفت تولید پالت پلاستیکی استاندارد تاثیر بسزایی بر پالت ، بسته بندی وحتی طراحی انبار ها دارد. با استاندارد سازی پالت پلاستیکی باعث میشود طراحی انبار ها استاندار سازی شود و بتوان از فضای موجود بهترین استفاده را کرد.

 پالت استاندارد 120*100 بر طبق ایزو 6780

سازگار با کانتینر های استاندار و بیشتر کامیون ها و ماشین های باری

استاندارد آسیا (چین، تایلند، مالزی، سنگاپور و...)

استادارد ECR

تطبیق داده شده با استاندارد بین المللی

دارای ابعاد مناسب برای چینش

مزایای پالت پلاستیکی استاندارد

کاهش هزینه حمل و نقل بار

کاهش خسارت های وارد شده به کالا با از بین رفتن نیاز حمل و نقل دستی

کاهش صفر ها جابجایی

کاهش ضایعات پالت های پلاستیکی

عدم لزوم ذخیره سازی پالت ها

سرعت بخشیدن به زمان تخلیه

کاهش هزینه ی انبار ها:: بازدید از این مطلب : 131
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 19 تير 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین

کاربرد پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی این امکان رابرای شما تهیه میکند که حجم زیادی از بار را جابجا کنید و یا اینکه بار و کالا را به صورت منظم ذخیره و نگهداری کنید. با استفاده از پالت پلاستیکی بار و کالا را دور از زمین و رطوبت آن نگه میدارد و به عنوان یک پایه وکفی ثابت برای انبار بار و کالا استفاده میشود.

شرکت ایران پلاستیک پالت در زمینه تولید و عرضه:  پالت پلاستیکی ، پالت پلاستیکی دست دوم و باکس پالت پلاستیکی  فعالیت میکند

پالت پلاستیکی دارای چند ورودی برای چنگال های لیفتراک و جک های دستی دارد که جابجایی را سهولت می بخشد.

از پالت پلاستیکی به صورت یکبار مصرف برای بسته بندی بار و کالا استفاده میشود به این ترتیب  بسته بندی کالا را یک واحد باری درنظر میگیرند و از آن در صادرات ، حمل و نقل ها و مسافرت های بلند مدت استفاده میشود.

همچنین پالت پلاستیکی به دلیل امکان استرلیزه شدن و عدم نفوذ حشرات و جوندگان  در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

در شهرهای شمالی و جنوبی و مکان های جغرافیایی که هوا رطوبت زیادی می باشد از پالت پلاستیکی استفاده میشود چرا که پالت پلاستیکی زنگ نمیزند و دچار پوسیدگی نمیشود.

از جمله مکان هایی که از پالت پلاستیکی استفاده می کنند:

  • اسکله ها و قسمت هایی که بارگیری صورت میگیرد
  • سردخانه
  • تهیه ، تولید و عرضه کلا های کاغذی
  • صنایع غذایی
  • صنایع آرایشی و بهداشتی
  • انبار های نگهداری


:: بازدید از این مطلب : 164
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 13 تير 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : امین

پالت چیست؟

یک قطعه و یا وسیله ای که به منظور انبار کردن مواد و کالاها گوناگون و یا برای جابجایی کالا ها به وسیله ی جک های دستی ولیفتراک استفاده می شود.

شرکت ایران پلاستیک پالت در زمینه تولید و عرضه:  پالت پلاستیکی ، پالت پلاستیکی دست دوم و باکس پالت پلاستیکی  فعالیت میکند

پالت ها را از 3 نوع ماده ساخته میشود: پالت چوبی، پالت فلزی و پالت پلاستیکی

به منظور حمل و نگه داری کالا در وزن های متفاوت این پالت ها را در ابعاد متفاوت با قدرت تحمل وزن مختلف ساخته میشود. در زمان های گذشته قبل از آن که پالت های پلاستیکی تولید شود و در جهان عرضه شود از پالت های چوبی و فلزی استفاده می شده است اما با تولید پالت های پلاستیکی استفاده از پالت های چوبی و فلزی منسوخ شد.

مزایای پالت پلاستیکی

سبک و بهداشتی بوده و در عین سبک وزنی میتوان بار های سنگین وزن را تحمل کند و از قدرت تحمل بالایی برخوردارد است. پالت پلاستیکی به نحوی طراحی و ساخته شده است که علاوه بر نمای زیبا به علت طراحی بسیار عالی دسته بندی را بسیار آسان میکند. پالت های پلاستیکی دارای رنگ بندی گوناگون میباشد که میتوانید در هنگام دسته بندی از رنگ آن ها به عنوان نشانه استفاده کنید.

پالت پلاستیکی به علت استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب در هنگام ساخت دارای  قابلیت انعطاف پذیری و ضربه گیری می باشد و در برابر آب و هوا و یا مواد شیمیایی و سمی مقاوم میباشد. به پالت پلاستیکی به علت ویژگی انعطاف پذیری به بار و کالا آسیبی نخواهد رساند.

پالت های پلاستیکی به علت جنس عالی و با کیفیت خراب نمیشوند و شما میتوانید بعد از استفاده آن ها را به فروش برسانید.:: بازدید از این مطلب : 152
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 13 تير 1395 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد